Amerika ideiglenes kikötőt épít a gázai övezet partjainál
A segélycsomagok hatékonyabb szállítása a cél.
A segélycsomagok hatékonyabb szállítása a cél.
Újabb fogolycseréről és segélyszállítmányokról tárgyalnak az izraeliek a palesztin terroristákkal.
Izrael nem hajlandó több szárazföldi útvonalat megnyitni, tízezrek éheznek.
Putyin az orosz parlament két háza előtt csütörtökön elmondott beszédében arról szólt, hogy olyan konfliktus fenyeget, amely nukleáris fegyverek bevetésével és a civilizáció elpusztításával járhat.
A Gázai övezet egészségügyi hatóságai szerint 112 ember vesztette életét, 280-an pedig megsebesültek a támadásban, amellyel az izraeli erőket vádolják. Az al-Dzsazíra hírcsatorna szerint a segélyre váró több száz ember közé tüzérségi lövedékek és drónokról indított rakéták csapódtak be.
Nincs megállapodás a Hamász és a Palesztin Hatóság között arról, hogyan és kinek kellene a Gázai övezetet irányítania a háború lezárulta után, így a miniszterelnök félreáll az útból. Szerdán a Fatáh és a Hamász vezetői Moszkvában fognak tárgyalni a hogyan továbbról, de a végső szó a kérdésben Izraelé.
A szervezet vezetője az ENSZ-ben azt mondta, csak „kényelmes illúzió”, hogy a Gázai övezetben dúló háborút a nemzetközi törvényekkel összhangban vívják.
Ezt állítja a külügyminisztérium közleménye, amelyben Gáza nevét egyébként nem írták le egyszer sem, és csak "közel-kelti konfliktusként" hivatkoztak az izraeli-palesztin háborúra.
A két politikus a G20 csoport külügyminiszteri értekezlete előtt találkozott Brazíliavárosban.
Az izraeli kormány vasárnapi ülésén egyhangúlag elutasította a palesztin állam egyoldalú nemzetközi elismerését.
A hadműveletek intenzitásából ugyanakkor az izraeli hadvezetés visszavenne, és inkább a célzott légicsapások és a különleges egységekkel végrehajtott rajtaütéseket preferálná a sok áldozattal járó, házról házra folytatott utcai harcok helyett.
A nemzetközi nyomás ellenére kitart a rafahi támadás terve mellett Izrael.
Az Egészségügyi Világszervezet munkatársai nem tudtak bejutni az épületbe.
Többek között húsz olyan terroristát is elfogtak, aki részt vett az október 7-i terrortámadásban.
Az épületben több gyanúsítottat is őrizetbe vettek.
A Hamász utolsó „bástyája”, Rafah elleni izraeli szárazföldi támadással a háború eddiginél is véresebb szakasza következhet. A Netanjahu-kormány szélsőjobboldala zsidó kolóniák építését tervezi a Gázai övezetben.
Nők és gyermekek vesztették életüket.
A rendelkezésre álló, hibás vagy eldobott elektronikai eszközökből összeszedett alkatrészekkel csinál fényt az áramkimaradások közepette egy palesztin tinédzser.
A földalatti bunkerben fürdőszoba is ki volt alakítva.